Dirbtinė mėsa

Ko gero pats svarbiausias praėjusių (2009) metų išradimas yra dirbtinė mėsa.

Olandijos mokslininkai sugebėjo užauginti dirbtinę kiaulieną - iš gyvos kiaulės raumenų paimtos ląstelės patalpintos į atitinkamą terpę dauginosi ir sukūrė raumens audinį.

Tiesa, kol kas, tai dar netinkama maistui, nes raumens audinys yra netreniruotas ir dėl to, ištižęs. Bet tai tik pradžia, pasak mokslininkų, dirbtinė mėsa parduotuvėse gali pasirodyti jau po penkių metų.

Ateityje, mėsa gaminama laboratorijoje, reikš keletą dalykų:
  • Mėsos gamyba, gali tapti pigesne ir greitesne, tad mėsos produktai gali tapti pigesniais ir prieinamais didesniam kiekiui žmonių
  • tokia mėsa bus priimtinesnė etiška prasme - tiek dabartiniams vegetarams, tiek žmonėms mėgstantiems mėsą
  • vartotojams bus prieinama mėsa, kuri dėl gyvūnų apsaugos šiuo metu yra labai reta (pvz. kivių, krokodilų)
Tiesa, keletas draugų, su kuriais pasidalinau šia naujiena, išreiškė pasibjaurėjimą, tačiau mėsa yra mėsa, ilgainiui technologijos ištobulės tiek, kad dirbtinė mėsa bus neatskiriama nuo gyvulių mėsos.

Komentarai

cre sakė…
na, tikiuosi negyvensiu iki tu laiku, kai paplis dirbtine mesa...seip tai, gerai pagalvojus lazda turi du galus, tie kas uzsiima gyvulininkyste bankrutuos ir gali isnykti galvijai.
ukininkai uzsiimantys gyvulinkyste bus konkurentai ir bus paskelbti kaip nelegalus ir bus gaudomi kaip naminukes gamintojai (seip pamastymai)

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai